EĞİTİMLİ EV HANIMLARINA İŞ İMKANLARI

Üniversiteyi bitirdiniz, doktora yaptınız ve bir de çocuk yaparak bir süre evde mi kalmanız gerekiyor? Bunun için de işinizden ayrı kalarak ekonomik olarak kendi özgürlüğünüzden uzak kalmış oldunuz. Ama hiç sorun değil sizin gibi eğitimli bir kadın her zaman iş bulabilir. Hatta kendi evinde bile. Eğer belli bir eğitim seviyesinin üzerindeyseniz evinizden bu işleri yapabilirsiniz.

Blogging

İyi bir blog fikri ve teması düşünün. Güzel blog yazılarınız ve içeriğinizle dikkat çekin. Eğer yaptığınız iş iyi ise mutlaka size bir

dönüşü olacaktır. Belli bir süreden sonra blogunuza reklam ve tanıtım yazıları alarak gelir elde edebilirsiniz.

Pazarlama

Hala pazarlayacak birçok ürün var. Bu ürünleri çeşitli web sitelerine üye olarak bu siteler üzerinden pazarlayarak ciddi bir gelir elde edebilirsiniz.

Online Açık arttırma

Bazı ürünler internette kolay kolay bulunmayabiliyor. Sizin sahip olduğunuz veya erişiminizin olduğu ürünleri, eğer internette bulması zor, nadir ürünler ise açık arttırmadan satışa çıkarabilirsiniz.

Seyahat Acentası

Eğer seyahat ve turizm piyasasına hakimseniz internet üzerinden bu işi yaparak kolay ve hızlı yoldan çok para kazanabilirsiniz.

Online öğretmenlik

Kadınların büyük bir çoğunluğu öğretmenlik yapmayı severek yapar. Ev kadınları için bu işi yapabilecek bazı eğitim siteleri mevcut ve bu siteler üzerinden öğretmenlik yapmak size gelir kapısı açacaktır.

Tercüme – Çeviri

Eğer hakim olduğunuz yabancı bir dil varsa size ihtiyaç duyan birçok şirket var demektir. Belgeler, makaleler, yazılar… İnternette kısa bir araştırma yaptığınızda çevrilmeyi bekleyen bir çok şeyin olduğunu görebilirsiniz.