Evde çalışarak para kazanmak isteyenler için nikah şekeri işi oldukça ilgi çekici durumdadır. Siz de evde nikah şekeri işi arıyorsanız bu makalemizi okuyabilirsiniz.

Nikah şekeri işi, genel olarak sipariş üzerine belirtilen modellerde nikah şekerlerinin paketlenmesidir. Evde ek iş arayanlar için oldukça ilgi çekici durumda olan bu iş ile özellikle ev hanımları yada evde çalışmak isteyenler ek gelire sahip olabilir. Nikah şekeri işinde önemli olan bir nokta nasıl yapıldığı, ikinci nokta ise bu nikah şekerlerini nasıl ve kime satacağınızdır. Şimdi bu konudaki detaylara geçelim.

Nikah şekeri işi eskiden internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabilirken günümüzde nikah şekeri yaptıracak kişileri bulmak oldukça zordur. Çünkü piyasa doyum noktasına ulaşmıştır. Bu yüzden çalışmalarınızı çeşitlendirmelisiniz. Öncelikle direkt sipariş üzerine değil, kendi nikah şekeri katalogunuzu oluşturmalısınız. Yani size sorulduğunda anında gösterebileceğiniz görseller elinizde bulunmalıdır. Örnek olarak yaptığınız bu nikah şekerlerinin farklı açılardan fotoğraflarını çektikten sonra aşağıdaki adımları takip etmeniz, bu işteki kazancınızı doğrudan etkileyecektir.

1- Nikah şekerlerinizin tanıtımını yapacağınız bir facebook sayfası açın. Facebook, günümüzde bir çok kişinin iş kapısı olarak gördüğü bir platfom haline gelmiştir. Bununla birlikte pinterest gibi sosyal paylaşım siteleri de insanların ürünlerini tanıtabilmesine olanak sağlamaktadır. Nikah şekerleri ile ilgilenen biri arama yaptığında sizi en kolay bu şekilde bulacaktır. Bu yüzden bu adıma dikkat etmeli ve sayfa beğenilerinizi arttırmalısınız. Sayfa beğenisini arttırmak için sayfanızda yayınladığınız görselleri diğer sayfalar ve gruplarda da paylaşmanız gerekmektedir.

2- Ek iş sitelerini bulun. Ek iş siteleri sadece iş arayanlar değil, iş verenler tarafından da takip edilmektedir. Bu yüzden ek iş sitelerine yorum yazmak ulaşılabilirliğinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin bu makale altına nikah şekeri işi yaptığınızı belirten bir yorum bırakabilirsiniz. Elbette yorumunuzda en az 1 adet de iletişim bilgisi bırakmalısınız. Bu iletişim bilgisi facebook sayfanız yada mail adresiniz olabilir.

Ek iş siteleri olarak tavsiye ettiğimiz Bayanlara İş Organizasyonu, Ek İş Pazarı, Evde İş İmkanları gibi sitelerde farklı kategoriler altına farklı yorumlar bırakmanız da yorumunuzun onaylanmasını kolaylaştıracaktır.

3- Tanıtım yazıları yazın. Bir çok web sitesi tanıtım yazılarını yayınlamaktır. Kaliteli bazı web siteleri oldukça ucuza sizin bu ilanınızı yayınlayacaktır. Yayınladığınız ilanda ilgi çekici başlık, iletişim bilgileriniz ve mutlaka görseller kullanmanız gerekmektedir. ikbalce.com , ekispazari.com , iskur.gen.tr , bayanlarais.org , evdeisimkanlari.com gibi sitelerde tanıtım yazılarınızı yayınlatmak için mail atmanız yeterli olacaktır. Ayrıca ilanınızı siparis.bayanlarais.org gibi ilan sayfalarından da ücretsiz olarak yayınlamanız sizin için bir fırsat olmaktadır.

4- Reklam verin. Reklam vermek her alanda işe yaramaktadır. İster sitelere özel olarak reklam verin, ister google adwords gibi reklam ağlarında reklamınızı yayınlayın, muhakkak geri dönüşler olacaktır. Aynı iş imkanını arayan yüzlerce hatta binlerce kişi olduğunu düşünürsek onlar arasından sıyrılmanız onlardan farklı şeyler yapmanız ile mümkün olacaktır.